Rebel Shots op reis : Sumatra deel 1.
Toen mijn vriendin Chantal, werkzaam bij reisbureau Van Verre (gespecialiseerd in reizen naar Azië) , vroeg of ik met haar mee wilde gaan op werk- inspectiereis op Sumatra hoefde ik geen 3 seconden na te denken: ja tof! Onwijs leuk! Gave foto’s maken en samen een andere cultuur opsnuiven! Werelds!
Zo gezegd, niet zomaar gedaan, want ohh dear de laatste keer dat ik gevlogen had was ook al een jaartje of 10 geleden. En dit keer moest ook nog eens een heleboel fotoapparatuur meenemen. De reis ging naar de andere kant van de wereld, een geheel onbekend terrein voor mij. Op handige fototassen jacht dus. Het werd een ThinkTank Airport Accelerator backpack. Genoeg ruimte om mijn cameragear in op te bergen en met mij mee te dragen o.a. het vliegtuig in. Deze cameratas is bijna niet van mijn zijde/rug afgeweken, een lifesaver is het ook geweest, wat een fantastische fototas!
Als voorbereiding werden de benodigde inentingen en malariapillen gehaald. De koffer en cameratas werden ingepakt en 4 september stonden wij op Schiphol klaar om te vertrekken richting Kuala Lumpur.
Na een vlucht van ruim 12 uur kwamen wij heel vroeg in de ochtend aan om de weg te zoeken naar de volgende vlucht van Kuala Lumpur naar Medan, Sumatra. Aangekomen op het vliegveld van Medan heette een tropische temperatuur en onze vrolijke chauffeur en de gids ons welkom. Het avontuur kon beginnen… met o.a. heel veel zonnebrandcrème, Deet en beste vriendje Norit maar vooral met veel ohhs en ahhs gedurende de 12 dagen dat ik op dit mooie eiland mocht wezen.
Dag 1 tot 4. Van Medan – Bukit Lawang – Tangkahan. Sumatra Indonesië.
Van een dag en een nacht in de drukke stad Medan, via een lokale dorpse markt (ohh dat was echt bijzonder leuk om te zien maar zo ranzig) langs palmolieplantages, via kleine dorpjes naar de jungle van Bukit Lawang. Om orang-oetangs te zoeken. Na een lange en pittige klim-, glij- en klauterpartij door de lianen, bamboe en immens hoge bomen was daar toch wat geritsel te horen hoog in de boomtoppen van het Nationale Gunung Leuser Park. Jawel, onze bootcamp / jungletrekking werd beloond met een mama-orang-oetang en haar baby die in de boomtoppen bessen aan het zoeken was. Mijn hoogtevrees was hierdoor snel vergeten. Wat een prachtig gezicht! Op de terugweg nog een paar andere apen gespot.
Die nacht heb ik lang wakker gelegen luisterend naar het geluid van de jungle in onze achtertuin (non-stop: getjirp van krekels, geschreeuw van apen, gekwetter van vogels, gekwaak van kikkers, geritsel in de bosjes). Liggend op bed wist ik het zeker: dit is echt rete-vet! Het werd dus een kort nachtje. In de ochtend begonnen wij de reis per jeep over hobbels en kuilen naar Tangkahan. Op naar de olifanten in National Park Gunung Leuser!
In Tangkahan aangekomen mochten wij via een steile ongelijke trap naar beneden. Om vervolgens over een zeer smalle plank over het water op een oud vlot plaats te nemen. Dat vlot bracht ons naar de overkant van de rivier. Aan de overkant troffen we een nog steilere, gladdere en ongelijkere trap naar boven… wat een klim! Bovenaan de trap , midden in de jungle stond ons simpele houten bamboe en met golfplaten bedekte junglehuisje. Compleet met koud water tuinslang als douche en een kingsize bed met klamboe.
Tassen neergezet, onderwatercamera meegenomen (het zou namelijk een natte boel gaan worden) en toen weer de klim naar beneden: de olifanten wachtten namelijk op ons. Wat een fantastische ervaring: op de rug van een olifant door de jungle van Sumatra! Na de rit mochten de olifanten even rusten voor hun wasbeurt en kregen wij een lange tropische regenbui op ons kop. In de regen hebben wij de olifanten mogen wassen in de rivier, een hele gave ervaring.. Wanneer doe je dat nou?
Na de poetsbeurt was het onweer en de regen nog steeds niet gestopt maar wel wat minder geworden… toch gingen wij met een tube stroomafwaarts de rivier af.. ook erg leuk! Tot wij onze slaapplek voorbij dreven… nee een gave waterval was iets verder stroomafwaarts volgens onze gids.. oké. De (normaliter kraakheldere) waterval bleek een woeste en bruinschuimend monster te zijn geworden door de heftige regenval, niet minder mooi om te zien, maar ik kreeg een beetje de kriebels. Het begon namelijk al een beetje donker te worden en onze slaapplek was toch echt een heel eind terug lopen. Maar daar had de gids wel wat op gevonden… gevolg was dat ik 3x mijn leven voorbij heb zien schieten in twintig minuten tijd… Om even een beeld schetsen: neem de Schoorlse nok. Maar dan van natte modder en loszittende keien, flinke kuilen en grote plassen… ( voor degene die niet weten wat de Schoorlse Nok is: een steil zandpad omhoog (MTB-parcours) in de duinen tussen de bomen. Geschikt voor de ervaren mountainbiker c.q. daredevil).
Heb je het plaatje in je hoofd: oké dat parcours achter op de scooter met een gangetje of 40 km/u…
Wij werden na de scooterrit gedropt bij een lange hangbrug over het water. Een paar minuten later konden wij ons junglehuisje in. De nacht in de jungle slapen ging ook niet zonder slag of stoot. Midden in de nacht schrok ik wakker van, wat ik dacht, een kip die aan het kakelen was in de slaapkamer. Ik schoot rechtovereind in bed waardoor ik Chantal ook wakker maakte.. Een kip? Huh kip?! Nee mens dat is een tokeh, een gekko! Die doet geen kwaad. Pheww.. Onze wekker, heel vroeg in de ochtend, waren de lokale apen die over het golfplaten dak van onze accommodatie heen en weer te rennen en te springen met immens kabaal. Goedemorgen! En voor wij het wisten zaten wij in de auto op weg naar Aras Napal, een ander jungle gebied. Daar snel meer over in Sumatra part II.
Rebel Shots went on a road/worktrip with a dear friend Chantal who works at a travel agency specialized in traveling to Asia. Sumatra Indonesia 2014! Travel photography Part 1: Tubing, riding on the back of an elefant into the jungle, washing elefants in the river, taking a ride on a scooter, jungletrip, jungletracking, orang-utans in the wild, and much more. From Medan – Bukit Lawang – Tangkahan.